Program na vianočný večierok: Sprievodca, ako krok za krokom zorganizujete nezabudnuteľný event

Ak sa chystáte organizovať vianočný večierok vo firme s kolegami alebo v súkromí s vašimi priateľmi, či rodinou, je dôležité mať dopredu dobre premyslený, a pripravený program na vianočný večierok!

Iba tak môže byť jedinečný a nezabudnuteľný…

V nasledujúcich riadkoch nájdete inšpiráciu, ako na to.

Tento článok vo forme praktického sprievodcu vám pomôže pri plánovaní úspešného podujatia.

Tak do toho!

Program na vianočný večierok

1. Určite vhodný dátum a zvoľte miesto konania

Prvým krokom pri plánovaní vianočného večierku je určiť vhodný dátum jeho konania a zvoliť miesto, kde ho usporiadate.

Väčšina vianočných večierkov je usporadúvaná na prelome Novembra až Decembra. Ale vy môžete pokojne zvoliť aj čas skoršieho Novembra alebo tiež neskoršieho Decembra.

Dokonca sa nič nestane keď váš vianočný večierok zorganizujete aj v priebehu Januára… Vianočné obdobie predsa oficiálne trvá až do začiatku Februára.

Termínov na výber máte teda veľmi veľa a máte z čoho vyberať…

Pokiaľ ide o miesto konania, vianočný večierok môžete usporiadať doma, v prenajatých priestoroch, či v kancelárskych priestoroch alebo dokonca vonku, ak vám to počasie dovolí.

Hostia ale musia počítať s tým, že budú potrebovať byť lepšie oblečení. Alebo budete musieť zabezpečiť mnoho ohrievacích zariadení, ktorý ovzdušie konania vašej akcie dostatočne ohreje.

Štandardom však ostáva fakt, že väčšina vianočných večierkov je organizovaných vo vnútorných priestoroch. 

2. Dajte dokopy zoznam hostí a rozošlite pozvánky

Dôležitým krokom je aj určenie toho, koho všetkého na vianočný večierok pozvete. Zvážte koľko hostí vami vybrané miesto kapacitne zvládne.

Môžete sa rozhodnúť aj podľa toho, akého charakteru chcete, aby vaše podujatie bolo. Chcete oslavovať len s rodinou a blízkymi priateľmi alebo aj s kolegami z práce? Či máte v úmysle organizovať celofiremný večierok?

Keď budete mať jasno, koho na večierok pozvete, vytvorte pozvánky alebo pozvánkový list a pošlite ho všetkým s dostatočným predstihom, aby sa hostia stihli v kľude pripraviť. Pozvánky môžete pozvať e-mailom v elektronickej podobe alebo manuálne poštou.

V pozvánke uveďte dôležité údaje, ako dátum, čas a miesto konania vášho spoločného vianočného večierku. Nezabudnite v nej poprosiť, aby vám pozvaní dali vopred vedieť, či sa zúčastnia alebo nie.

To vám lepšie pomôže naplánovať množstvo jedla, počet miest na sedenie a celkovo dostatok priestoru na zábavu.

3. Vyberte si tému vianočného večierku a pripravte vhodné dekorácie

Ďalším postupom v skladaní programu na vianočný večierok je, aby ste si vytvorili predstavu o téme, ktorú by ste chceli pre váš vianočný večierok zvoliť.

Môžete sa inšpirovať klasikou, a teda vianočnou výzdobou so stromčekmi, zvončekmi, anjelmi a tak ďalej. Ale vianočný večierok nemusí byť vždy zladený len vo vianočnej téme…

Môžete ísť aj do netradičných tém, farieb a dekorácií. Akonáhle si vyberiete tému vášho večierku a na to vhodné doplnky, začnite plánovať, ako, kam a v akom štýle ich umiestnite.

4. Pripravte chutné menu

Na vianočnom večierku by nemal chýbať bohatý stôl s chutnými jedlami. Zvážte, či budete pripravovať jedlo sami alebo si objednáte catering, či požiadate hostí, aby prispeli svojimi výtvormi.

Medzi pokrmami a nápojmi by nemali chýbať tradičné vianočné jedlá, ako je pečená hus, kapustnica, ryba na rôzne spôsoby, punč, či tradičné dezerty ako perníky, makovník, orechovník a podobne.

5. Nezabudnite na hudbu a tanečný parket

Hudba je veľmi dôležitou súčasťou každého vianočného večierka. Vytvorte si vianočný play-list a púšťajte vianočné piesne, ktoré dodajú vášmu večierku ten správny vianočný nádych.

Alebo to môžete aj vylepšiť, keď by sa vám zdalo, že toto je už otrepané a stereotypné…

Tak čo poviete na toto?

Zavolajte si DJ-a alebo sólo interpreta, či hudobnú kapelu, ktorí sa o všetko v rámci hudobnej zábavy postarajú za vás a oživia váš vianočný večierok.

Taktiež je vhodné mať pripravený priestor na tanec, keď sa zábava rozbehne a všetci sa budú chcieť zabaviť tancovaním.

6. Postarajte sa o aj zábavu vo forme rôznych aktivít

Ak chcete poznať, čo je kľúčom k úspechu vianočného večierku, tak sú to určite vianočné hry a súťaže…

Týmto spôsobom hostí zabavíte, večierok ozvláštnite a dodáte mu dynamiku, takže by sa nemalo stať, že sa niekto bude nudiť.

Môžete usporiadať súťaž o najlepšieho speváka vianočných piesní, vytvoriť vianočný kvíz alebo zorganizovať súťaž o najlepšie vyzdobený stromček. Čokoľvek vám napadne. Možností je mnoho.

7. Pripravte darčeky

Vianočný večierok je často spojený s výmenou darčekov. Takže, ak chcete, môžete aj vy pripraviť pre svojich hostí malé darčeky.

Nemusí to byť nič veľké, ani drahé, stačí niečo symbolické, aby ste im vyjadrili gesto vďaky, že prišli a spolu ste sa dobre zabavili.

8. Nachystajte si prejav a poďakovanie

Na konci, začiatku alebo kedykoľvek v priebehu večierku nezabudnite poďakovať hosťom za ich prítomnosť a popriať im veselý vianočný čas.

Pripravte si krátky prejav a prečítajte ho napríklad pred servírovaním občerstvenia.

9. Zachyťte najdôležitejšie momenty

Zavolajte si na večierok kvalitného fotografa, ktorý bude fotiť atmosféru a perfektné momenty z vašej akcie. Alebo požiadajte niekoho z davu, či svojho známeho o ktorom viete, že fotografovať vie.

Minimálne však zabezpečte, aby bol na večierku k dispozícií kvalitný foťák alebo telefón, ktorý vám pomôže zachytiť, čo potrebujete.

Fotografie vám poslúžia, ako skvelá spomienka na vianočný večierok, ktorý plánujete.

10. Myslite aj na bezpečnosť

Veľmi dôležitá je bezpečnosť hostí…

Ak sa bude na vašom vianočnom večierku konzumovať alkohol a zábava bude trvať dlho do noci, je dobrým nápadom mať pripravený plán, ako účastníkom zabezpečíte odvoz domov v pohodlí a bezpečí.

Premyslite si to!

Tak a to bol posledný bod, ktorý by ste mali splniť, a sme skoro na konci…

Plánovanie vianočného večierku je zábavným a kreatívnym procesom. No nezabudnite, že na vianočnom večierku sú najdôležitejšie spoločné chvíle strávené s tými, ktorých máte radi a sú vám nablízku po celý rok.

Dúfame, že vám tento sprievodca prinesie užitočný návod na to, ako vytvoriť nezabudnuteľné podujatie pre všetkých, ktorí sa ho zúčastnia.

Preto vám prinášame ešte jeden bonusový tip, ktorý môžete zaradiť do vášho programu na vianočný večierok, a tým ho spraviť jedinečný a omnoho viac odlišným, ako možno doteraz.

Vylepšite zábavu a atmosféru s posedením pri vodnej fajke

Prečo je práve posedenie pri vodnej fajke ideálnou atrakciou na vianočný večierok?

Posedenie pri nej umožňuje hosťom lepšie relaxovať a nekonvenčne medzi sebou konverzovať.

Shisha je tiež skvelým katalyzátorom dobrej nálady a všetci sa pri nej dokážu uvoľniť a skvelo sa baviť. A najlepšie na nej je, že táto úžasná vec nie je obmedzená vekom (teda od samozrejme od 18 rokov). Obľúbi ju si snáď každý a rýchle sa stane ťahákom vašej udalosti.

Preto nech bude zloženie hostí na vašom večierku hocijaké, skúste porozmýšľať o zaradení vodnej fajky do vášho programu. Či už vo forme vyhradenej oddychovej chill-out zóny alebo len tak k posedeniu medzi stoly.

Spravte si váš vianočný večierok jedinečným!

Takže, ak sa rozhodnete, že chcete mať shishu na vašej akcii a vylepšiť si ňou program, s týmto bodom programu vám vieme pomôcť. Náš shisha catering vám zabezpečíme kedykoľvek a na akékoľvek miesto konania.

Tak neváhajte, kliknite na tlačidlo nižšie a vyberte si typ shisha cateringu na mieru vášmu vianočnému večierku!

Kapacity na tento mesiac:
Kapacita termínov je takmer plná!
Facebook

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *