Narodeninová oslava: Nápady ako zorganizovať jedinečnú, originálnu a nezabudnuteľnú udalosť…

Narodeninová oslava – nápady môžu byť rôzne…

Aby však táto oslava nebola len bežným stretnutím, je užitočné zvážiť niekoľko kreatívnych a originálnych nápadov, ako ju spraviť nezabudnuteľnou pre všetkých, ktorí sa jej zúčastnia.

V tomto článku nájdete niekoľko nápadov, tipov, trikov a rád ako oslavu narodenín zorganizovať.

narodeninová oslava nápady

1. Tematická párty

Vyberte tému, ktorá bude pre oslávenca a hostí zaujímavá a zábavná zároveň…

Čo zorganizovať narodeninovú párty v štýle doby minulej (retro alebo gatsby párty), obľúbeného filmu, či knihy, športu alebo umeleckého štýlu?

Môže to byť skutočne čokoľvek, čo vám napadne. Kreativite sa medze nekladú…

Následne všetko ostatné môžete prispôsobiť vybranej téme. Aktivity, jedlo, nápoje, dekorácie, aj hudba.

Párty v osobitej téme prinesie oslave originálnosť a taktiež jedinečný zážitok pre všetkých zúčastnených.

Dokonca môžete zorganizovať aj oslavu, ktorá bude mať od začiatku tajuplný charakter. Pošlite pozvánky bez odhalenia miesta (udajte iba miesto stretnutia), programu a tematiky. Hostia budú plný zvedavosti, čo ich čaká.

2. Cestovateľská párty alebo výlet do prírody

Klasický zraz a oslava v reštaurácií alebo doma?

Nieee… To je nudaaa…

Urobte to inak a zorganizujte cestovateľské dobrodružstvo!

Zažite so všetkými hosťami spoločné chvíle a preskúmajte nové miesta. Napríklad výlet do národného parku alebo piknik vo vašom mestskom parku, či dokonca turistika.

Takýto typ oslavy je príležitosťou na relax na čerstvom vzduchu v obklopení prírody a načerpanie nových síl, ale nevynímajúc skvelú zábavu.

Ďalšou možnosťou je, že sa vyberiete  niekam na výlet a vyskúšate  tam tamojšiu kuchyňu. To je ideálny spôsob, ako vytvoriť spomienky, ktoré všetkým vydržia ešte veľmi dlhú dobu po oslave.

Ak sa vám nechce nikde cestovať, ale máte radi cestovateľskú tematiku a radi by ste organizovať oslavu v domácom prostredí, potom každá miestnosť alebo jej časť, môže reprezentovať inú krajinu s typickým jedlom, hudbou a dekoráciami. Hostia môžu počas oslavy „ akoby cestovať“ cez rôzne destinácie a dobre sa baviť…

3. Tvorivý workshop alebo dielne

Oslava môže mať aj tvorivý charakter….

Takže, dobrým nápadom je, zorganizovať ju formou workshopu alebo dielní. Môže to byť napríklad maľovanie na plátno, práca s keramikou alebo výroba šperkov.

Môžete tiež zorganizovať zábavno-vzdelávací program podľa záujmu účastníkov. To môžu byť napríklad kurzy varenia, tanca, maľovania alebo akýchkoľvek iných zručností.

4. Hry a súťaže

Zábavné hry a súťaže sú vždy hitom na akomkoľvek podujatí. Tak prečo by nemohli byť aj na vašej oslave?

Najlepšie je zorganizovať také súťaže, ktoré zapoja do aktivity všetkých hostí a budú ich môcť absolvovať v tímoch.

Môžu to byť napríklad kvízy, tanečné súťaže, karaoke, kartové alebo stolové hry, športové aktivity a tak ďalej…

Zábava bude zaručená a nálada na oslave bude čoraz lepšia a lepšia. Umožnite oslávencovi aj hosťom stráviť príjemný čas prostredníctvom aktivít, ktoré ich budú spájať.

5. Oslava v retro štýle

Čo takto sa vrátiť v čase a zorganizovať narodeninovú oslavu v retro štýle?

Zvoľte si nejaký dobový štýl a prispôsobte tomu všetko, čo sa bude týkať oslavy. Všetko nachystajte s hudbou a dekoráciami z konkrétnej éry. Hostia môžu tiež prísť oblečení v dobovej móde, ktorú si ako tému oslavy zvolíte.

Vyberte si teda dekádu, a nechajte všetkých účastníkov oslavy prejsť časom. Tak určite vytvoríte unikátnu atmosféru.

6. Párty pod nočnou oblohou

Ak sa oslava, ktorú budete organizovať koná v teplejších mesiacoch v roku, môžete ju usporiadať vonku pod otvorenou oblohou.

Môže začať už cez deň formou záhradnej párty a pokračovať kľudne až do neskorého večera alebo noci formou áfterky. Svetlá, teplé deky a hviezdy vytvoria kúzelnú atmosféru oslavy.

Ak budete mať prístup k bezpečnému priestoru, ohňostroj môže byť krásnym zakončením programu. Myslite však na predpisy a bezpečnosť každého účastníka!

Pre filmových nadšencov môže byť ideálnym nápadom usporiadať celodenný filmový maratón (alebo len večer) s obľúbenými filmami. Prichystajte teda veľké plátno a premietač alebo presuňte dianie oslavy do interiéru. Nachystajte snack, hlavne pop-corn a chipsy, nápoje a vyberte si dobrý film!

7. dobročinný charakter oslavy

Venujte oslavu dobročinnému účelu…

Keď oslávenec aj hostia zdieľajú dobročinné hodnoty, môžete celé jej dianie venovať nejakej dobrej veci. Zorganizujte teda dobročinnú akciu alebo zbierku pre organizáciu, ktorá potrebuje pomoc.

Takisto môžu hostia namiesto darčekov oslávencovi, venovať príspevok alebo obdarovať nejakú charitatívnu organizáciu, či jednotlivca.

Takýto typ oslavy môže dodať udalosti hlbší zmysel a spojiť radostný zážitok so zmysluplným účelom.

8. Párty plná prekvapení na každú hodinu

Nech to má grády a stále sa niečo deje!

Pripravte oslavu prostredníctvom prekvapení počas celého jej trvania. Môžu to byť drobnosti, ako napríklad darčeky, občerstvenie, ale aj aktivity, ktoré dodajú oslave dynamiku. Môžete tiež spojiť viacero nápadov z tohto článku dohromady a rozdeliť tak oslavu na intervaly.

Hostí tiež môžete predom požiadať, aby nahrali pre oslávenca krátke video odkazy a tieto videá potom premietnite počas oslavy, ako súčasť jej programu. Tak jej pridáte na osobitosti a emocionálnom dotyku…

Tak, a už sme takmer na konci…

Predtým ale, než sa dostaneme k bonusovému nápadu, je dôležité vedieť, že bez ohľadu na to, aký nápad z tohto článku vyberiete, dôležité je vytvoriť príjemnú atmosféru pre všetkých hostí a urobiť z oslavy nezabudnuteľný zážitok.

Narodeninová oslava by tiež mala odrážať osobnosť a záujmy oslávenca. Na to nezabudnite!

Kreativita a starostlivosť, s akou budete pristupovať k plánovaniu tejto výnimočnej udalosti, môžu zabezpečiť nezabudnuteľné chvíle plné radosti pre všetkých zúčastnených.

Pri plánovaní narodeninovej oslavy je dôležité nezabudnúť na detaily, ktoré spravia oslavu osobitejšou.

Bonusový tip

Dúfame, že sme vás dostatočne inšpirovali, a že prostredníctvom nápadov, ktoré sme vám sem napísali, zorganizujete fantastickú narodeninovú oslavu.

A pretože chceme, aby bola vaša oslava ešte jedinečnejšou, máme pre vás tip, ktorý jej dodá výnimočný šmrnc a istotne ju ešte viac spríjemní.

Vylepšite to s posedením pri vodnej fajke…

Ako? 

Vyhraďte niekde miesto pre chill-out zónu s tuli-vakmi, vankúšmi, dekami alebo kobercami v štýle tureckého posedenia, a vytvorte oddychové miesto plné dobrej nálady a uvoľnenia.

Ak oslávenec a hostia patria k tým, ktorí konzumáciou vodnej fajky nepohrdnú, určite to bude mať u nich veľký úspech. Navyše posedenie pri vodnej fajke perfektne pasuje k akejkoľvek činnosti, ktorá bude na oslave zorganizovaná, ako jej doplnok.

Takže, ak sa vám zdá tento nápad ako dobrý, a vedeli by ste si ho na oslave predstaviť, radi vám s organizáciou tohto bodu programu pomôžeme.

Sme pripravení vyraziť kedykoľvek a kamkoľvek za vami s našim mobilným shisha-barom s profi obsluhou.

Ozvite sa nám tak, že kliknete na tlačidlo nižšie, zvolíte si typ shisha cateringu na mieru vašej oslave a rezervujete si váš termín v predstihu ešte dnes!

Facebook
Kapacity na tento mesiac:
Kapacita termínov je takmer plná!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *