Ako zabaviť hostí na oslave? 9+1 originálnych nápadov na nezabudnuteľnú zábavu…

Ako zabaviť hostí na oslave? Každá oslava, či už je to narodeninová párty, svadba, firemný event alebo akékoľvek iné podujatie má jedného spoločného menovateľa – zabaviť hostí a vytvoriť tým nezabudnuteľnú udalosť. A práve zábava je kľúčovým faktorom, ktorý robí oslavu príjemným zážitkom pre všetkých účastníkov.

Organizácia oslavy by mala byť vzrušujúcou a zábavnou úlohou. A na to, aby sa vaši hostia cítili pohodlne a užívali si nezabudnuteľný zážitok, je dôležité pripraviť pre nich zábavný program.

Nejedná sa len o poskytnutie jedla a nápojov, čo by mala byť v podstate samozrejmosť, ale o vytvorení atmosféry plnej radosti, smiechu a zábavy.

Takže, ak chcete, aby si všetci užili nezabudnuteľný zážitok, v tomto článku nájdete niekoľko tipov, ako zabaviť hostí na oslave a udržať náladu plnú zábavy počas celého trvania tejto udalosti.

ako zabaviť hostí na oslave

Ako zabaviť hostí na oslave: Tip č.1 – Interaktívne hry a súťaže

Interaktívne hry a súťaže sú skvelým spôsobom, ako zapojiť všetkých hostí do diania oslavy, pomôcť im uvoľniť sa a začať sa baviť. Táto aktivita rozprúdi atmosféru a umožní hosťom interagovať medzi sebou.

Môžete preto zvoliť kvízy plné zábavných otázok, spoločenské hry, tanečnú súťaž, karaoke, či niečo úplne iné. Tých možností je veľa. Skrátka, niečo, čo bude dostatočne atraktívne pre všetkých hostí a bude obsahovať aj nejaké tie ceny pre víťazov.

Tip č.2 – Foto-kútik

Čo takto vytvoriť foto kútik s rôznymi rekvizitami? Pokúste sa vytvoriť miesto, kde si hostia budú môcť robiť zábavné fotografie, či už pomocou svojich vlastných smartfónov alebo fotografa. Tento priestor bude väčšinu hostí určite lákať a poskytne im príležitosť vytvoriť spomienkové zábery z oslavy.

Tip č.3 – Živá hudba alebo DJ

Hudba je neodmysliteľnou súčasťou každej oslavy a bez nej by to určite nebolo ono. Niekedy len stačí pustiť playlist ako podmaz, ale nie je to už akési stereotypné? Čo tak to vylepšiť! Zavolajte na oslavu DJ-a, ktorý bude hrať vlastné remixy skladieb, ale aj na želanie.

K hudbe tiež neodmysliteľne patrí tanec. A tancovanie je skvelým spôsobom, ako hostí udržať v pohybe a zabaviť ich počas celej doby. Takže nezabudnite aj na priestor pre tanečný parket.

A môže to byť dokonca ešte lepšie! Oslovte obľúbeného hudobníka alebo kapelu. To bude oveľa originálnejšie a zábava plná pekných emócií je na oslave určite zaručená.

Tip č.4 – Oslava s témou

Tematická oslava – to môže byť oslava s voľbou farieb, dobového štýlu alebo obľúbených filmov a seriálov. Retro párty, gatsby párty, hollywoodska párty, párty v štýle tisíc a jednej noci s orientálnymi prvkami, a tak ďalej. Čokoľvek vám napadne.

Hostia sa môžu obliecť do danej témy, čo pridáva ďalší prvok zábavy. Týmto spôsobom vytvoríte jedinečnú atmosféru a hostia sa budú cítiť súčasťou niečoho špeciálneho. Vyberte si tému oslavy a prispôsobte tomu všetko ostatné.

Tip č.5 – Chutná gastronómia

Jedlo a nápoje sú veľmi dôležitým faktorom pri zábave hostí na oslave. Mnohokrát to je kľúčom k úspechu oslavy ako takej. Bohatý výber jedál a nápojov, ktorý osloví chuťové poháriky vašich hostí, je preto nepostrádateľným faktorom.

Rovnako ako pri výbere témy, môžete tento bod programu poňať tematicky. Čo takto pre hostí zabezpečiť jedlá a nápoje napríklad v štýle ázijskej, španielskej, či francúzskej kuchyne? Tých možností je taktiež veľmi veľa. Skúste sa zamyslieť, čo by hostia najviac privítali, a podľa toho zvolte typ cateringu.

Tip č.6 – Nečakané prekvapenie

Pripravte prekvapenie pre hostí, ktoré im na dlhú dobu utkvie v pamäti. Umožnite im zažiť niečo úplne neočakávané a nezabudnuteľné. 

To môže byť napríklad ohňostroj, tanečné vystúpenie, vystúpenie ľudových tanečníkov alebo prekvapenie od nejakého významného hosťa. Prekvapenia dodajú oslave na originalite a zaručene rozpumpujú atmosféru.

Tip. č.7 – Maľovanie na tvár alebo dočasné tetovanie

Niektorí hostia by možno radi vyskúšali niečo nové a odvážne. Maľovanie na tvár alebo tvorba dočasných tetovaní môže byť na to perfektnou voľbou, ktorú hostia určite ocenia. Zavolajte si teda kvalitného odborníka, ktorý sa na to špecializuje a pridajte do programu aj túto formu zábavnej aktivity.

Ako zabaviť hostí na oslave: Tip č.8 – Hostiteľský prejav a vystúpenie

Oslava je príležitosťou pre hostiteľa alebo oslávenca, aby vyjadril svoju vďaku a prejavil pocity. To určite poteší jeho hostí, ktorým to bude venované. Prichystajte krátky prejav alebo vystúpenie, ktoré pridá k oslave osobitý dotyk.
Ak organizujete oslavu pre niekoho blízkeho, pripravte videoprojekciu súkromných videí a fotografií z jeho minulosti. To vytvorí emocionálny zážitok, ktorý si hostia budú ceniť.

Ako zabaviť hostí na oslave: Tip. č.9 – Oslava formou kreatívnych stanovíšť

Vytvorte rôzne stanovištia s rôznymi aktivitami. Sem môžete vlastne zakomponovať niektoré z predošlých typov, ako je napríklad už spomínané maľovanie na tvár alebo dočasné tetovanie, foto-kútik, cateringové stoly a stanovištia rôznych športových aktivít. Napríklad streľba z luku, šípky a podobne. Kreativite sa medze nekladú. Len pozor na bezpečnosť. Ďalej to môže byť aj tvorba originálnych náramkov, tvorivé dielne alebo bar s mixovaním kokteilov.

Kreatívne aktivity poskytnú hosťom príležitosť prejaviť svoju kreativitu a zároveň sa zabaviť a pridajú do oslavy interakciu.

Ešte pred záverom...

Predtým než prejdeme k poslednému bonusovému tipu, zdôrazníme dôležitú vec, ako zabaviť hostí na oslave.

Nech si už vyberiete akýkoľvek z našich tipov, alebo aj všetky naraz, nezabudnite zvážiť záujmy a preferencie vašich hostí a prispôsobiť program tak, aby bol pre všetkých príjemným zážitkom.

Vytvoriť program na oslavu, ktorý zabaví hostí a vytvorí nezabudnuteľný zážitok, sa môže zdať ako  náročná úloha, ale s nápadmi a kreativitou z tohto článku to bude hračka.

Buďte kreatívni a nebojte sa experimentovať. S dobrým plánovaním a starostlivosťou si vaši hostia užijú nezabudnuteľnú oslavu plnú zábavy a radosti. Urobte z vašej oslavy skutočný úspech!

A s tým vám nepochybne pomôže aj nasledujúci bonusový tip!

Ako zabaviť hostí na oslave: Bonusový tip – Posedenie pri vodnej fajke

Opýtajte sa hostí, či by v ich záujme a preferenciách bolo posedenie pri vodnej fajke. Lahodne chutná a príjemne rozvoniavajúca vodná fajka pridá každej oslave na výnimočnosti a dodá jej šmrnc.

Vhodná je pre fajčiarov, príležitostných fajčiarov, ale aj nefajčiarov, ktorí ju, podľa našich skúsenosti, vždy radi vyskúšajú. Posedenie pri vodnej fajke je vhodné na akýkoľvek typ oslavy, bez ohľadu na tému alebo miesto konania. Je vhodná do interiérov aj do exteriérov.

Porozmýšľajte teda, či ju zakomponujete do programu oslavy, ktorú sa chystáte organizovať, či už v rámci nejakej vyhradenej chill-out zóny alebo len tak na stoly medzi účastníkov.

Vodná fajka je nepochybne skvelým doplnkom oslavy a skvelý spôsob ako zabaviť hostí na oslave.

Takže, ak sa vám zdá tento bonusový tip ako dobrý nápad, neváhajte a zaraďte ho do programu. Hostia budú určite radi.

A keď sa tak stane, s organizáciou tohto bodu programu vám radi pomôžeme. Náš mobilný shisha-bar s profi obsluhou príde za vami kamkoľvek, kde budete oslavu organizovať. Kliknite sem a rezervujte si nás na váš termín konania…

Facebook

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *