Ako zorganizovať podujatie s posedením pri vodnej fajke, ktoré bude jedinečné a nezabudnuteľné: 3+1 dôvodov prečo je organizácia eventov a súkromných akcií lepšia so shishou

Už viete, ako zorganizovať podujatie, ktoré plánujete a chceli by ste ho niečím vylepšiť? Rozmýšľate nad tým, ako ho pozdvihnúť na vyššiu úroveň a urobiť jedinečným a takým, na ktoré sa tak skoro nezabudne? 

Ako zorganizovať podujatie, keď tomu niečo chýba...

Skúste si spomenúť na posledný event alebo akciu, ktorej ste sa zúčastnili. Zahŕňala zábava bez ohľadu na príležitosť, ktorej sa týkala alebo témy, v duchu ktorej sa toto podujatie konalo, hudbu, jedlo a alkoholické nápoje?

Tieto tri prvky sú väčšinou základom úspešného eventu, ale niečo tomu chýba…

Vodná fajka je zábavná, netradičná a exotická atrakcia, ktorá je schopná svojim kúzlom dotvoriť atmosféru zrejme na každom type eventu alebo akcie. Dokáže všetkým zúčastneným zabezpečiť zážitok, na ktorý sa tak ľahko nezabudne…

Už stovky rokov ľudia radi konzumujú vodnú fajku v pohodlí svojich domovov, ako aj v reštauráciách, baroch a salónikoch na to určených. Deje sa to najmä na blízkom východe, kde je to neodmysliteľnou súčasťou tunajšej kultúry.

Ale, koľko krát ste boli súčasťou eventu, či podujatia, kde sa podávala vodná fajka? Alebo ste také podujatie sami organizovali?

Shisha sa stáva čoraz viac obľúbenou u širokej verejnosti. Je z nej už akýsi trend, ktorý si získava čoraz viac fanúšikov naprieč celou spoločnosťou.

Prečo teda nie je vodná fajka pravidelnou súčasťou eventov?

Prečo sme len nedávno počuli prvý krát o možnosti, ako zorganizovať podujatie s vodnými fajkami?

Je oveľa ľahšie obsluhovať skupinu ľudí na mieste určenom len pre konzumáciu vodnej fajky, než na mieste kde je to skôr o improvizácií a prispôsobení sa na mieru prostrediu, v ktorom sa podujatie odohráva.

Preto bolo donedávna príliš drahé a nepraktické vykonávať službu konzumácie vodnej fajky, ako jednorazovú akciu.

Pri sedení s vodnou fajkou sa očakáva, že každý stôl bude mať vlastnú shishu, dostatok tabaku v korunke a potrebný počet uhlíkov pre dlhotrvajúci zážitok.

Tiež sa očakáva, že obsluha (shishaman) bude vždy promptne obsluhovať a riadiť kvalitu sedenia tak, ako sa na shishamajstrov sluší a patrí.

A to veru nie je ľahká úloha. Zabezpečiť shisha catering na akomkoľvek evente vyžaduje určitú dávku odvahy, odbornosti a improvizácie. Takisto je pri obsluhe vodnej fajky veľmi dôležité aj správne načasovanie zo všetkými nuansami, ktoré k tomu patria.

Príprava shishe a jej obsluha je hotová alchýmia. Vedieť, ako na to si vyžaduje mnoho skúseností s jej prípravou. Fyzikálne a chemické procesy vo vodnej fajke majú prebiehať tak, aby bol jej konzumentom zabezpečený prvotriedny pôžitok. Chuť, intenzita a príjemná aróma, sú taktiež veľmi dôležité.

Toto všetko je oveľa jednoduchšie zabezpečiť v podniku na to vyhradenom, ale už oveľa ťažšie niekde v externom prostredí. Väčšinou nie je na dôslednú prípravu shishe vôbec prispôsobené.

Príprava preto musí prebiehať dlhú dobu pred samotným eventom a plánovanie obsluhy musí mať vopred premyslené a skvelé načasovanie.

Asi preto doteraz takúto službu nikto vykonávať nechcel, aj keď si to trh už dlhšie žiadal.

Aby sa zaplnila diera, ktorá na trhu vznikla, po celom svete sa začína objavovať čoraz viac spoločností poskytujúcich shisha servis. A výnimkou nie je ani Slovensko.

Tieto firmy vám doručia „argilehs“ (vodné fajky) a „mu´assel“ (shisha tabak) spolu s obsluhou, ktorá dokáže dokonale zvládnuť improvizáciu v externom prostredí. A my sme hrdí, že patríme medzi ne.

Prečo by mali účastníci eventu nájsť zábavu pri vodnej fajke?

Z vizuálneho hľadiska môžu byť vodné fajky na evente skvelým stredobodom pozornosti. Najmä ak prevádzkovatelia shisha-cateringu používajú prémiové vodné fajky s rôznymi farebnými vázami (niekedy aj s neonovým podsvietením alebo LED stojanmi) alebo netradične-tradičné (retro) vodné fajky, ako napríklad my.

Naše vodné fajky pochádzajú priamo z Azerbajdžanu a navyše sú vyrábané handmade metódou. Na každom evente vždy vyčaria atmosféru tradičnej orientálnej kultúry, a tým samozrejme, WAU efekt pre každého hosťa. 

Niektorí poskytovatelia shisha cateringu vedia vytvárať korunky vyrobené z čerstvého ovocia (tzv. ovocné korunky). Okrem toho, že tieto korunky vyzerajú naozaj efektne, zároveň dodávajú zmesi tabaku do vodnej fajky jemnú a intenzívnejšiu chuť. A my to, samozrejme, dokážeme tiež.

Čo je však na evente s vodnými fajkami oveľa zaujímavejšie, je zdieľanie shishe hosťami medzi sebou. Tento úkon, známy aj ako podávanie vodnej fajky, ľudí spája a pôsobí ako silný katalyzátor skvelej konverzácie. A určite nám dáte za pravdu, že toto je na každom večierku, párty alebo oslave veľmi dôležité.

Tu sa ale môže naskytnúť otázka… Ak hostia nie sú fajčiari klasických cigariet, prečo by sa mali zaujímať o konzumáciu vodnej fajky? A ako môže byť shisha catering taký populárny, keď je fajčenie klasických cigariet v dnešnej dobe takpovediac spoločensky zavrhnuté a považované za nezdravé?

Je treba podotknúť, že inhalovanie vodnej fajky (v podstate len vaporizovanie, čiže nie klasické fajčenie nemá takú stigmu, ako má fajčenie cigariet alebo cigaretových náhražok (e-cigareta, IQOS a podobne).

A ako sme už písali vyššie, konzumácia vodnej fajky spája ľudí a priťahuje pozornosť. Zatiaľ čo miesta určené na fajčenie cigariet sú tmavé, páchnuce a oddelené od skutočnej atmosféry tej pravej zábavy. Naopak chillout zóna s vodnými fajkami je miesto prevoňané rôznymi vôňami s príjemnou relaxačnou atmosférou. 

Okrem toho niektoré shisha-cateringové spoločnosti poskytujú aj bylinnú shishu, ktorá neobsahuje tabak a je obľúbenejšia skôr u ortodoxných nefajčiarov. Ale tento typ vodnej fajky nie je až takým vyhľadávaným. Aj mnoho ortodoxných nefajčiarov si shishu bez problémov dajú, ak majú takú možnosť.

Naozaj sa hodia vodne fajky na eventy všetkého druhu?

Či už organizujete obrovský event pre tisíc ľudí alebo je to len oslava pre zopár ľudí, vodná fajka vždy urobí svoju prácu a zaistí na vašom podujatí dokonalú atmosféru.

Shisha sa hodí takmer na akýkoľvek typ eventu. Spojenie chillout zóny a vodnej fajky je dokonalým riešením, ako urobíte na vašom evente miesto vyhradené pre relax a oddych. V chillout zóne si oddýchne a zabaví sa zároveň hádam každý človek.

Chillout zóna s vodnou fajkou je preto skvelá kombinácia, ktorá bude pre všetkých zúčastnených určite niečím novým a zaujímavým, a stane sa veľkým ťahákom vašej akcie.

Párty, oslavy, večierky...

Vodná fajka a párty každého druhu spolu tvoria dokonalý pár. Afterpárty, garden párty, či iba menšia súkromná párty doma, shisha by tam nemala chýbať.

Určite by nám dali všetky eventové agentúry alebo samotní event manageri za pravdu, že večierky sú veľmi charakteristickou oblasťou eventov. Môžu byť viaceré druhy. Od klasických večierkov až po špecifické tematické večierky. 
 
Klasické večierky sú väčšinou honosnejšie typy podujatí. Ale, ak by ste organizovali nejaký tematický večierok, napríklad na tému tisíc a jedna noc alebo maškarný ples, tak vodná fajka s chillout zónou by mohla byť pre vás perfektná voľba, ako takýto večierok posunúť na úplne iný level.
 
Aj klasické typy večierkov môžete zatraktívniť chillout zónou alebo kútikom s vodnou fajkou. Hlavne, ak sa takéto podujatie nesie v uvoľnenom a nekonvenčnom duchu.
 
Samozrejme, nikde nie je napísané, že vianočný večierok alebo aj tradične organizovaný firemný večierok by si nezaslúžil oživenie v podobe shishe.

Festivaly a koncerty...

Eventy tohto charakteru sú väčšinou podujatia väčšieho rozsahu. Ale aj na takýto typ eventu je vodná fajka skvelým ťahákom.

Len si to predstavte… Koncert alebo festival so stanom s vodnými fajkami. Ten by bol asi po celú dobu trvania takejto udalosti na maximum vyťažený.

Naozaj stačí, ak niekde na takomto podujatí vytvoríte stan alebo kútik skombinovaním sedenia s vodnou fajkou. Vytvoríte tak chillout zónu, o ktorú bude určite non-stop záujem.

Koncert alebo festival je typ podujatia, kde sa ľudia chodia zabaviť a uvoľniť od každodenných povinností a stresu. A je určite veľmi vhodným typom eventu, kde je vhodné mať atrakciu vo forme vodnej fajky.

Dobrá hudba, zábava a shisha idú k sebe. To je dôvod prečo sa vodná fajka na takýto typ eventu určite hodí.

Teambuilding, workshop alebo školenie...

Tieto tri typy eventov majú charakter skôr firemnej akcie, než nekonvenčnej zábavy. Ale ak firma, ktorá takýto typ podujatia organizuje, má uvoľnenejšie pracovné prostredie, môže zabezpečiť na takomto firemnom evente atrakciu vo forme vodnej fajky. Hlavne ak trvá workshop alebo školenie viac ako jeden deň.

Po dlhom a náročnom dni nasávania nových informácií, rozmýšľania a školenia, je posedenie plné zábavy a uvoľnej atmosféry skvelou formou, ako si užiť večer a vypnúť hlavu.

Teambuildingy sú zväčša športové podujatia. Nie je nič lepšie, ako si dať po športovom výkone skvelú vodnú fajku, ktorá uvoľní telo i myseľ.  

Po športovom výkone je oddych a zábava plná vyplavených endorfínov príjemnou odmenou. A shisha je určite skvelým prostriedkom, ako urobiť každé športové podujatie ešte lepším.

Čo by malo byť zahrnuté v prémiovej shisha catering službe?

Ak sa chystáte organizovať event ako eventová agentúra pre svojho klienta, alebo ste priamo organizátorom nejakej väčšej akcie, či udalosti – pridajte tomu šmrnc s vodnou fajkou.

Ak organizujete váš event na Slovensku alebo v jeho pohraničí, vieme vám ponúknuť naše služby, ktoré zahŕňajú:

  • Exkluzívne vyzerajúce tradičné vodné fajky (hand-made) z Azerbajdžanu, ktoré na vás aj vašich hostí zapôsobia WAU efektom,
  • Vynikajúci sortiment prémiových a super prémiových značiek shisha tabaku, ktoré majú neuveriteľne príjemnú chuť a arómu,
  • Zdvorilý a profesionálni personál, ktorý obsluhuje vodné fajky a zabezpečuje shisha servis odborne a precízne,
  • Pre ešte väčšiu atraktivitu podujatia vám vieme dodať aj prispôsobený obsah vázy vodnej fajky napustenej alkoholom (namiesto tradičnej tekutiny – vody). Správnym pomerom a skombinovaným s príchuťami tabaku, vytvárajú tieto kombinácie ďalšiu dimenziu harmónie, chuti a pôžitku.

Kontaktujte nás a povedzte nám vašu predstavu a preferencie ohľadne konania vášho eventu. Spoločne naplánujeme atrakciu v podobe vodnej fajky, ktorá urobí z vášho podujatia jedinečný a nezabudnuteľný event.

 

Do shishovania priatelia… 

 

P.S Ak ste sa počas čítania tohto článku rozhodli, že chcete aj váš event posunúť na vyššiu úroveň, tak nás neváhajte kontaktovaťZabezpečíme vám kompletný shisha-servis a postaráme sa o to, aby bol zážitok z vodnej fajky pre vás aj vašich hostí taký, na ktorý budete ešte dlho spomínať.

 
 
Facebook