Ako zabaviť hostí na oslave? Sprievodca organizáciou jedinečnej a nezabudnuteľnej párty s posedením pri vodnej fajke. 6+1 tipov a rád, s ktorými to hravo dokážete.

Rozmýšľate ako zabaviť hostí na oslave tak, aby pre vás aj pre nich bola jedinečnou udalosťou na ktorú sa len tak skoro nezabudne? 

Plánujete organizovať oslavu, párty alebo večierok? Chystáte sa zorganizovať túto akciu sebe alebo, ako prekvapenie pre niekoho iného?  

Tak potom ste tu správne. Tu sa dozviete, ako zabaviť ľudí na oslave alebo párty tak, aby si ju všetci maximálne užili.

Ak sa budete pri jej plánovaní riadiť všetkým, čo sa dozviete v tomto článku s vodnou fajkou urobíte vašu párty výnimočnou!

Pomocou tipov, ktoré sa dočítate v nasledujúcich riadkoch, zvládnete organizáciu párty alebo večierku ľavou zadnou.

Ako zabaviť hostí na oslave s posedením pri vodnej fajke...

Určite si, akú bude hrať vodná fajka na vašej akcii úlohu…

Urobíte z nej stredobod pozornosti? Alebo bude len dotvárať celkovú atmosféru a bude skôr v pozadí celého diania?

Premyslite si to podľa toho, koľko bude na vašej párty, milovníkov vodnej fajky, a koľko tam bude len takých, ktorí si len „možno dajú“…

Ak budú na vašej oslave ľudia, čo si len „možno dajú“ môžete zvoliť jednoduchý a ľahko rozpoznateľný mix chutí. To bude skvelý spôsob, ako predstaviť vašim hosťom túto netradičnú formu zábavy.

Držte sa ovocných a sviežich príchutí, ako je napríklad čučoriedkový, jahodový alebo mätový tabak.

Ale, ak bude vodná fajka stredobodom vašej oslavy a vaši hostia budú jej zanietení milovníci, mali by ste zvoliť iný prístup.

Miešaním rôznych príchutí, čierneho a svetlého tabaku, a typov príprav shishe vytvoríte naozaj špičkové menu na párty a vašu udalosť urobíte nezabudnuteľnou.

Namiesto klasických šamotových alebo keramických koruniek do vodnej fajky, môžete zvoliť aj korunky z čerstvého ovocia.

Skúste si urobiť tieto ovocné korunky napríklad z grapefruitu, pomaranča, červeného melónu alebo aj ananásu. Takto zabezpečíte, že zážitok vás aj vašich hostí zo shishe bude taký, na ktorý nezabudnú!

Začnite prípravou vodnej fajky...

Potom, čo ste si zadefinovali, akú úlohu bude plniť vodná fajka na vašej akcii, začnite chystať všetko potrebné na jej prípravu a obsluhu.

Najprv si zvoľte ich počet. V zásade platí, že na jednu vodnú fajku pripadajú maximálne štyria ľudia. Vtedy si každý z nich posedenie pri nej užije plnohodnotne a nebude o nič z tohto zážitku ukrátený.

Potom bude potrebné, aby ste si pripravili aj všetok potrebný inventár, aby vám nič pri obsluhe vodnej fajky nechýbalo. Čo všetko treba na shisha session si rozoberieme v nasledujúcich riadkoch.

Zvoľte si správny typ riadenia tepla...

Veľmi dôležitou vecou, ktorú na skvelú shishu potrebujete sú uhlíky do vodnej fajky. V prípade uhlíkov sa držte len vysokokvalitných možností.

Rýchlo zápalné uhlíky sú síce pohodlnou možnosťou, ale neponúkajú až tak skvelý dym. A navyše chuť chemických urýchľovačov zapálenia, ktorými sú tieto uhlíky potiahnuté, môže byť pre niektorých nepríjemná, a dokonca je aj zdraviu škodlivá. To môže načisto pokaziť dojem zo zábavy pri vodnej fajke.

Zvoľte radšej kvalitné kokosové uhlíky. Tento typ uhlíkov ponúka zábavu bez nepríjemnej chuti a zápachu. Navyše horia oveľa dlhšie, ako ich alternatíva v podobe rýchlo zápalných uhlíkov.

Tu ale treba poznamenať, že na ich zapálenie budete potrebovať elektrický horák. Môžete použiť aj gril v prípade, že vaša oslava sa nesie v duchu garden párty. Takto si to môžete uľahčiť. Ak však budete používať horáky, automaticky by ste mali mať aj jeden v zálohe.

Na jednu vodnú fajku (teda ohrievanie jednej nabitej korunky tabakom) budete potrebovať 4-5 uhlíkov. Nezabudnite preto túto položku pre daný počet započítať do celkového inventáru.

Zvoľte správny typ korunky na shishu...

Pokiaľ ide o typy koruniek do ktorých budete plniť tabak, použite klasickú šamotovú alebo korunku z keramiky. Tá bude vašou najlepšou voľbou pre dokonalý zážitok z vodnej fajky. Kvalita sedenia pri vodnej fajke bude hovoriť sama za seba.

Ďalšou skvelou možnosťou, ako upgradnuť vašu párty je namiesto klasických typov koruniek použiť tie ovocné, ktoré sme si už spomenuli vyššie.

Aj keď tvorba ovocných typov koruniek na vodnú fajku môže zabrať viac času, tieto korunky vám ponúknu ďalší rozmer zábavy. Popremýšľajte teda, či zvolíte toto ovocné prekvapenie pre vašich hostí.

Skontrolujte inventár...

Posledná vec, ktorú budete pri pripravovaní vodných fajok na vašu oslavu potrebovať, je zistiť, či máte všetko príslušenstvo ku vodnej fajke.

Zabezpečte, aby vám nič na jej správnu a plnohodnotnú prípravu s obsluhou nechýbalo.

Skontrolujte, či máte hadice, priechodky, guličky s ventilmi a aj to, či budú všetky vázy (základne) vodných fajok spárované so správnymi stopkami (hlavicami).

text

Každá párty, či oslava potrebuje svoju tému...

Všetky skvelé oslavy majú svoje témy…

Narodeninová párty, alebo afterpárty v orientálnom štýle s vodnou fajkou sú tomu skvelým príkladom.

Tematická párty môže mať mnoho podôb, ale atmosféra s koreňmi v kultúrnych tradíciách blízkeho východu je mierne exotickou, a preto môže byť skvelou voľbou aj na vašu udalosť.

Ak sa rozhodnete, že sa vaša oslava, či večierok ponesie výhradne v štýle orientu, spárujte vodnú fajku s nápojmi, ako sú napríklad turecká káva alebo marocký mätový čaj. Ak budete premýšľať aj nad jedlom, ktoré sa k tejto tematike hodí zvoľte napríklad hummus, pitu, tabbouleh, pistácie alebo datle, či figy. 

Občerstvenie na párty formou dobrého jedla a nápojov je vždy perfektným nástrojom, ako dotvoriť atmosféru každej oslavy. A hostia sa aj dlhšie zdržia.

Ďalšou skvelou témou pre párty s vodnou fajkou je zorganizovať exotický čajový večierok, kde môžete spojiť chuť shishe s vynikajúcimi sypanými čajmi. Pri konzumácií vodnej fajky je vždy dobrý nápad dodržiavať pitný režim.

Okrem predošlých tém, najmä ak pozývate skutočných shisha nadšencov, vyskúšajte tzv. shisha potluck. Tento interaktívny typ umožňuje, že vaši hostia prinesú vlastnú zmes tabaku v kombinácií s jedlom a pitím, ktoré sa k danej zmesi hodia najlepšie. 

Ak chcete zorganizovať naozaj netradičnú formu vašej akcie v duchu umeleckej udalosti, vodná fajka a maľovanie na plátna alebo na tvár, či kreovanie mandaly môže byť pre vás dokonalou kombináciou.

A párty môže začať...

Keď zariadite všetko potrebné okolo vodnej fajky a občerstvenia, poslednou časťou prípravy párty bude jej usporiadanie. Čiže posedenie a réžia.

Predtým ale skontrolujte, či budete mať na prípravu vodnej fajky kompletné príslušenstvo. To znamená hadice, korunky, ventily s guličkami, priechodky a tesnenia. A samozrejme tiež tabak a kokosové uhlíky s ohrievačom na ne.

Myslite tiež na bezpečnostne opatrenia. Len pre každý prípad. Lekárnička v prípade poranenia, alebo popálenia od uhlíkov by mala byť vždy poruke.

Možno by sa hodil aj hasiaci prístroj, ale nezachádzajme zbytočne do extrémov. Stačiť vám bude aj ľahko dostupný zdroj vody, v prípade, že by pri menšej nehode spadli uhlíky na zem. Jednoducho treba myslieť na všetko.

Veľmi dobrým tipom, ktorý vám vieme odporučiť z našich skúsenosti, je mať na vašej akcii vždy po ruke ľad. Najmä ak organizujete váš event počas horúcich letných dní. A hlavne keď sa koná vonku.

Letná párty alebo záhradná párty v štýle BBQ je vždy lepšia s ľadom. A to nie len na chladené drinky.

Nič nie je horšie, ako keď si dáte sladký aromatický tabak ovocnej príchute a pôžitok vám skazí horúci a ťažký ťah dymu.

Pridaním ľadu alebo chladivých komponentov do vodnej fajky (podľa jej typu) vám pomôže zachovať chladivý a osviežujúci pocit z vodnej fajky po celú dobu konania vašej akcie.

Ďalším tipom je, aby ste mali zo všetkého príslušenstva a inventáru ku vodnej fajke aj veci do zálohy. Kliešte, tabak, uhlíky a všetky komponenty, ktoré sme spomínali vyššie.

Pre istotu by ste si mali zabezpečiť aj predlžovací kábel na napojenie elektrického ohrievača. A tiež papierové utierky, vedierko s vodou na zahasenie dohárajúcich uhlíkov a nosiče na uhlíky. Tieto veci sú pri obsluhe vodnej fajky absolútna nevyhnutnosť.

Odporúčanie na záver...

Našim najväčším odporúčaním je, aby ste si udržali od prípravy a obsluhy vodnej fajky a takisto programu pre vašich hostí odstup.

Posedenie a zábava pri vodnej fajke je spoločenská atrakcia, pri ktorej si majú ľudia pamätať smiech a dobrú náladu. A presne takou by mala byť aj vaša akcia. Ak spojíte tieto dve udalosti dokopy, určite nebudete ľutovať.

Tak a sme na konci tohto článku. Dúfame, že vám naše tipy a rady, ako zabaviť ľudí na oslave pomôžu. Keď rozmýšľate, ako urobiť vašu udalosť jedinečnou a takou na ktorú sa bude dlho spomínať zvoľte vodnú fajku. Zábava je zaručená.

Vždy si ale pamätajte, že vodná fajka je vhodná iba na párty pre dospelých. Neplnoletý by si mali ešte chvíľu počkať.

Do shishovania priatelia…

P.S Ak rozmýšľate, že by ste na vašu párty alebo oslavu zvolili posedenie pri vodnej fajke, ale nemáte žiadne shishe k dispozícií, alebo ich nemáte dostatok, či si na ich prípravu a obsluhu netrúfate sami, neváhajte nás kontaktovať s vašou predstavou. Spolu to môžeme naplánovať. Napíšte nám do DM na náš profil na instagrame alebo nás kontaktujte priamo telefonicky, či mailovo.  

P.P.S Užite si vašu párty naplno a nechajte starosti so shisha servisom na nás. Postaráme sa o kompletný shisha catering na vašej akcii. Vodné fajky aj korunky podľa vášho výberu vám pripravíme, dovezieme, a postaráme sa o ich bezproblémový chod, počas celého trvania vašej oslavy.

Facebook